Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
METALOVÝ OSMDESÁTKY V ROCKOVÝM REFERENDU
Vyberte si rockový album podle svýho vkusu. Záleží jen na vašem hlasu, jestli v sobotu večer na RockRadiu zazní W.A.S.P, CINDERELLA nebo MANOWAR.
Stačí kliknout a těšit se na sobotu. Hlasování najdete vedle článku. A když dáte o hlasování vědět i kámošům a kolegům, pak bude mít váš výběr větší šanci na úspěch!
Rockový referendum - Na vašem hlasu záleží!

O vaši přízeň bojujou následující slušný desky:

W.A.S.P 1989 - The Headless Children

 

Mnozí oddaní fanoušci i publicisté dosazují album „The Headless Children“ na samotný vrchol rozsáhlé diskografie W.A.S.P., každopádně s tímto tvrzením nejsou daleko od pravdy, protože kapela skutečně působí jako politá živou vodou a nabízí velmi dospěle působící dílo, které však neztrácí nic z oné dřívější zapálenosti a zvířecké energie, naopak k ní Lawlessovci ještě cosi přidávají a sice onu sociálně-kritickou lyriku.

CINDERELLA 1986 - Night Songs

 

Historie této formace je spojena s jednou nejmenovanou skupinou, která hrála pouze převzatý materiál a jejímiž členy byli Keifer a Brittingham. Ti se spojili s Tony Destrou (dr.) a Mikem Schermickem (g.), aby společně pod hlavičkou Cinderella cestovali po klubech v New Jersey a Pennsylvanii.  Po nahrání dema však Destra a Schermick odcházejí a jsou nahrazeni LaBarem a bubeníkem Jimmy Drancem. Ten ovšem nedosahoval úrovně svých kolegů, a tak debutové album „Night Songs“ bylo nahráno za pomoci studiového bubeníka Jody Corteze. Než se kotouč objevil na trhu, našla si Cinderella stálého bubeníka v osobě Fredy Couryho, který mimo jiné zaskakoval za Randyho Castilla u Ozzy Osbournea a jammoval s Keel. Uvedený kotouč produkoval Andy Johnsona a o jeho propagaci se postaralo mj. turné s Davidem Lee Rothem. Kapela Cinderella následně po tomto slavném debutu natočila ještě tři alba, která už ovšem úspěch “Night Songs” nezopakovala.

MANOWAR 1987 - Fighting the world

 

K vydání tohoto alba podepsali Manowar smlouvu s novým silným vydavatelstvím se záměrem komerčně prorazit. Tomu odpovídá zvuk i aranžmá desky, které jsou oproti předchozím počinům skupiny modernější. První polovina desky obsahuje skladby, přístupné širšímu publiku, ať už je to úvodní Fighting the World nebo typická koncertní hymna Carry On, obě textově zaměřené na tradiční poselství skupiny boje za pravý heavy metal. Páté studiové album těchto veteránů Fighting the World je patrně nejúspěšnější v jejich kariéře.


(miš/kad)

RockRadio - rock je slušná muzika!

‬#‎RockJeSlusnaMuzika‬
 


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....