Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
PROPADNĚTE S NÁMI HYSTERII
Kdy? No přece ve čtvrtek 3. srpna. To totiž uplyne přesně třicet let od vydání legendární desky Def Leppard Hysteria. A to je pořádnej důvod na slušnou celodenní oslavu na RockRádiu.

Hysteria je čtvrté studiové album britské skupiny Def Leppard. Jeho nahrávání probíhalo v různých studiích od roku 1984 až do roku 1987. Album vyšlo v srpnu 1987 u vydavatelství Mercury Records. V žebříčcích Billboard 200 i UK Albums Chart se umístilo na prvních místech. Alba se celkově prodalo přes 20 milionů kusů. V žebříčku 500 nejlepších alb všech dob časopisu Rolling Stone se album umístilo na 464. pozici.

Obsazení:

Joe Elliott – zpěv
Steve Clark – kytara
Phil Collen – kytara
Rick Savage – baskytara
Rick Allen – bicí
&
The Bankrupt Brothers − doprovodný zpěv
Philip Nicholas – syntezátor

 

 

Def Leppard je britská hardrocková skupina, která se zformovala v Sheffieldu v roce 1977, na vrcholu své popularity byla na přelomu 80. a 90. let 20. století. V roce 1980 vychází debut On Through the Night, rok na to High 'n' Dry. Během let se Def Leppard dostávali výš a výš na žebříčku popularity, velkým skokem kupředu bylo album Pyromania (1983), prodalo se přes 7 milionů nosičů. Před nahráním tohoto alba došlo k personální změně. Kytarista Pete Willis byl pro své problémy s alkoholem nahrazen Philem Collenem.

Def Leppard byli několikrát stíháni nepřízní osudu. Poprvé v roce 1984, kdy bubeník Rick Allen ztratil při autohavárii levou paži. Avšak ani to nebylo překážkou pro další pokračování ve hře na bicí. Prvním albem nahraným po Rickově nehodě je veleúspěšná Hysteria (1987).  Začíná obří světové turné, v Americe dokonce hrají „v kruhu“, tedy uprostřed haly s hledištěm kolem dokola.

(miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!

#rockjeslusnamuzika


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....