Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
APPETITE FOR DESTRUCTION SLAVÍ 30 LET
21. července uplyne přesně 30 let od vydání legendární desky kapely Guns n Roses. Tak to přesně čas na pořádnou oslavu na RockRadiu.

Album Appetite for Destruction bylo vydáno v roce 1987, přičemž několik měsíců po vydání zaznamenalo obrovský úspěch, dostalo se na první místo amerického žebříčku a celosvětově se prodalo přes 30 milionů kusů a organizace RIAA jej certifikovala jako diamantové. Nejslavnější písně alba jsou „Welcome to the Jungle“, „Paradise City“ a „Sweet Child O' Mine“, které dobře charakterizují hudbu kapely a mnoho umělců jimi bylo ovlivněno a často se také objevují jejich cover verze.

 

 

Appetite for Destruction se řadí mezi nejprodávanější alba všech dob, jen ve Spojených státech bylo prodáno 18 milionů kopií. Rok po vydání ale dosáhl počet prodaných kopií jen 500 000, protože MTV odmítla hrát videoklipy Guns N' Roses kvůli obalu alba, který považovala za urážlivý. Kapela se rozhodla umístit původní obal dozadu a nahradit jej krucifixem, na kterém byly umístěny lebky členů. Axl Rose si tento motiv také nechal vytetovat na ruku. MTV ale neustoupila a stále odmítala hrát jejich videoklipy. David Geffen, prezident Geffen Records, prosil MTV, aby videoklipy hrála a ta nakonec souhlasila, že videoklip k „Welcome to the Jungle“ zahraje jednou, ve dvě hodiny ráno. Během 24 hodin se klip na MTV stal nejžádanějším.

(miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....